Komputer to doskonałe narzędzie. Można się dzięki niemu komunikować poprzez odpowiednie aplikacje, pisać emaile niemalże do każdej osobie na świecie. Komputer spełniać może bardzo wiele przydatnych funkcji. Jednak teraz należy zdać sobie sprawę z najczęstszych przyczyn awarii komputera. W zasadzie ich liczba może sięgać orientacyjnie 10. Należy się zapoznać z tymi najbardziej popularnymi i tymi, które pojawiać się mogą u nas niestety najczęściej.
Dziesięć najbardziej spotykanych awarii komputera.
-
Kości a w zasadzie pamięć RAM. Nie wszyscy mogą zdać sobie z tego sprawę, że taki problem przede wszystkim może się wiązać z krótkim ,,pipkającym’’ a w zasadzie piszczącym sygnałem komputera. Nazwać to tak można jeśli objaw jest kilkukrotny. Taki problem można samemu rozwiązać. Świetna rada dla wszystkich – otworzyć obudowę naszego komputera przy wykorzystaniu odpowiednich narzędzi takich jak niewielkich rozmiarów pamięci a kolejno wyjąc kości pamięci RAM. Żadnych problemów nie może być – obrazki jak przykładowo może to wyglądać znaleźć możemy w wyszukiwarce Google a nawet na YouTube. Następny krok to czyszczenie w sposób bardzo subtelny kurz poprzez niewielką szmatkę. Wszystko należy wykonać przy kompletnym odłączeniu komputera z zasilania. Włączając po raz kolejny komputera usłyszeć można dalej ten sam błąd to należy się decydować na następny sposób. Trzeba włożyć każdą kość pojedynczo. Ponowne uruchomienie komputera da odpowiedź pozytywną i negatywną. Sprawdzając, można dojść do wniosku, przy której da się usłyszeć to kilkukrotne piszczenie.
-
Elementarna awaria o której nie każdy może pamiętać to awaria naszego zasilacza. Nasz komputer w żaden sposób nie chcę się uruchomić. Będąc w tym punkcie jasno należy sobie uświadomić iż niemalże w 100% doszło do jakiejś awarii. Aby się o tym przekonać czy racja może być po naszej stronie należy wykręcić działający zasilacz z jakiegoś innego komputera. Próbować podpiąć ten nowy. Jeśli dalej pojawiać się będzie taki błąd – nieuruchamianie komputera to z niemalże 100% pewnością celować należy w naszą popsutą jednostką zasilającą. Przypadek gdzie nasza jednostka centralna (komputer stacjonarny) lub laptop nie może dać żadnego sygnału działania to w rzeczywistości winny będzie podzespół taki jak – płyta główna, która mogła zostać spalona. W bardzo wielu przypadkach awaria zasilacza mogła spowodować uszkodzenie innych elementów komputera. Problem może być do rozwiązania może odpowiednią wymianę bezpiecznika.
-
Źródło obrazu naszego komputera – karta graficzna. Awaria ta może być najprostsza do wykrycia. Komputer może się uruchamiać i wydawać kilka sygnałów dźwiękowych ale tak naprawdę cały czas będzie obraz czarny. Co może być tego powodem? Karta graficzna, która mogła zostać nie dopasowana w odpowiedni właściwy sposób lub nieprawidłowo dopięty kabel z tyłu panelu komputera (w przypadku stacjonarnego peceta).Można się przekonać o prawdopodobnej awarii poprzez wyjęcie karty graficznej slotu płyty głównej. Warto przeczyścić to lekko szmatką(suchą) i przeczyścić pędzelkiem wszystkie układy na karcie oraz na wentylatorku. Ponownie włożenie i brak reakcji może oznaczać kompletną awarię karty.