W czym strona w CMS jest lepsza od HTML?

Co raz więcej osób decyduję się na samodzielne budowanie witryn Internetowych. Jaka technologia w tym przypadku jest wykorzystywana? HTML, CSS oraz CMS. No właśnie ta ostatnia staję się co raz bardziej popularna. Dotyczy to zarówno osób, które na co dzień nie mają zbyt dużej styczności ze ,,światem IT” jak i profesjonalne firmy interaktywne. Istnieje szereg możliwości, które można przypisywać do systemu CMS.

Przy skorzystaniu z systemu zarządzania treścią możesz tak właściwie w bardzo prosty sposób dokonać różnych uaktualnień na swojej stronie. W bezproblemowy sposób możesz dodawać treść artykułów. To wszystko dokonujesz po zainstalowaniu odpowiednich modułów. Jeśli jesteś zaawansowany w programowaniu możesz także samemu próbować projektować własne ,,wtyczki”.

Treści możesz dodawać z dowolnego urządzenie – zarówno ze smartphone, tableta lub urządzenia 3 w 1. Jeśli stworzysz witrynę w technologii Bootstrap to tak właściwie możesz się spodziewać tego, że będzie ona responsywna i idealnie odczytywać się zarówno na smartphone jak i również na tablecie. Jej edycja nie będzie dla Ciebie problemowa.

Możesz skorzystać z współpracy kolegów. To Ty będziesz administratorem ale bez większych problemów możesz dodać konto z którego to właśnie inni będą mogli dodawać jakieś treści + obrazki. To właśnie za tą sprawą możesz idealnie tworzyć z paczką znajomych ,,serwis lokalny”.

Stronę CMS można o wiele szybciej stworzyć w porównaniu do takiej, którą trzeba byłoby od podstaw ,,rzeźbić” w HTML i CSS. Tutaj wszystko robi się poprzez dodanie do swojej witryny odpowiednich dodatków. Nie jest to aż tak skomplikowane ponieważ istnieją masa gotowych tutoriali na Internecie. Można je oglądać w pełni darmowo – więcej jest oczywiście tych w języku angielskim. Jednak to nie powinno stanowić problemu dla osób z jego podstawami – wystarczy, że prześledzi się ogólnie to co autor miał na myśli tworząc jakąś funkcjonalność.

Jeśli zamierzasz sprzedać działać jako freelancer to postaw na CMS. Nie będziesz musiał konfigurować niektórych bardzo przydatnych funkcjonalności, które odnajdziesz w tym systemie. Już na starcie otrzymasz moduł logowania się i rejestracji. To na pewno będzie duże ułatwienie jeśli będziesz chciał stworzyć portal informacyjny dla kogoś, który ma na celu dodawanie opinii na temat np. ostatnich wyników sportowych danego klubu lub prześledzenia wyborów miss i oddania głosów przez Internautów. Dodanie konta dla innych użytkowników będzie dla Ciebie ułatwione ponieważ wykorzystasz w tym celu właściwy moduł. Przez odpowiednią konfigurację utworzysz stosowne uprawienia – klasycznie możesz się zastosować do roli, zwykłego użytkownika, moderatora i administratora. Ty jako twórca serwisu powinieneś sobie zachować swoje konto z wszystkimi uprawnieniami ,,w razie w” jakby ktoś z twoich klientów przypadkowo niepotrzebnie coś ,,zmajstrował” na stronie wykonanej w technologii CMS.

Posted in: webmasterstwo