Jak ważne są podstawy tworzenia stron WWW

Zaczął się nowy rok szkolny. W szkole narzucono a także przedstawiono zakres zajęć. Najbardziej zainteresował nas jednak przedmiot o nazwie Informatyka. Od jakiegoś już czasu interesowaliśmy się nowymi technologiami. Przede wszystkim chcielibyśmy naszą przyszłość wiązać z szeroko pojętym działem IT. Chodzimy już od zeszłego roku na konsultacje oraz kółka informatyczne. W bardzo dużym stopniu chcemy przygotować się do naszej matury, w której stawiamy na Informatykę. W zakresie roku, który teraz nadchodzi przede wszystkim zwróciliśmy uwagę na jeden temat – tworzenie strony html. Tak naprawdę wcześniej nie mieliśmy z tym styczności. Zajęcia, które były realizowane w ramach kółka informatycznego dotyczyły przede wszystkim działania w programie Excel a także podstaw programowania. Teraz przed nami stoi nowe zadanie i nowy etap do przejścia – tworzenie strony html.

Jak właściwie się zabrać do specyfiki tworzenia strony WWW? Musimy przede wszystkim zaznajomić się z podstawowymi zasadami przejętymi przy tworzenie strony html. Powinniśmy poczytać o podstawowych zasadach dotyczących znaczników a także wersji językowej. Na samym początku możemy mieć jeszcze problemy z przyswojeniem tak elementarnych rzeczy. Jednak po pewnym czasie wraz z praktyką tworzenie strony html nie będzie aż tak trudne. Jeśli będziemy działać prawidłowo a także zgodnie z wszystkimi najważniejszymi zagadnieniami od strony teoretyczne nie będzie żadnych problemów z wyświetlaniem strony WWW. Nauczyciel w tym momencie powinien być bardzo pomocny. Tworzenie strony html w początkowej kwestii może być trochę kłopotliwe. Chcielibyśmy do całości strony dołączyć przede wszystkim odpowiedni szablon. Nie mamy niestety takiej możliwości z tego powodu, że coś nam się na stronie kolokwialnie mówiąc rozjeżdża. Nie ma po co się załamywać. Takie przypadki są znane bardzo często. Jeszcze nie zdarzyła się taka osoba, która miałaby od razu na wejście idealną stronę WWW. Do pewnego poziomu trzeba dochodzić tygodniami a nawet miesiącami. Tworzenie strony html pomoże na pewno nam w zrozumieniu jak ważne dla całej sieci online jest odpowiednie umieszczanie znaczników. Do dyspozycji będziemy mieli na pewno znaczącą część nagłówków, czcionek. To są jednak tylko detale, które w całości będą przede wszystkim odpowiadały za kształt naszej całej strony.

Na samym początku lekcji z nauczycielem informatyki dotyczącej tworzenia stron WWW będziemy mogli zauważyć, że coś wygląda zupełnie inaczej niż nam by się wydawało. Przede wszystkim tekst, który już widzimy na danej stronie, ten który jest wyświetlany w znaczącym stopniu będzie się różnił z kluczowym źródłem strony. Można zaobserwować duże różnice. Przede wszystkim źródło strony będzie dotyczyć tego co umieściliśmy w naszych znacznikach i nagłówkach. W tej kwestii to na pewno odegra bardzo dużą rolę. Nie będziemy mogli tego pominąć gdyż ten element jest bardzo ważny w końcowym i wizualnym wyświetlaniu strony. Bez niego nie można pomyślnie myśleć o prawidłowym wyświetlaniu strony WWW.

Posted in: webmasterstwo