Koszt strony internetowej

Pierwsze proste projekty na studiach a późniejsza kariera

Jesteśmy na studiach informatycznych. Poszliśmy na nie z konkretnym zamiarem – zdobycia tytułu, nowego doświadczenia a także nawiązania nowych znajomości z branży IT. W czasach szkoły średniej próbowaliśmy swoich sił przy tworzeniu stron internetowych. Na początku nie były to wysokiej jakości strony WWW. Koszt strony internetowej, który otrzymywaliśmy nie był na pewno szczytem naszych marzeń. Jednak dlaczego taką stawkę końcową dostaliśmy? Przede wszystkim za sprawą naszych umiejętności jak i również naszego doświadczenia. Nie mieliśmy tak naprawdę bladego pojęcia ile może wynosić całkowity koszt strony internetowej. Wykonanie naszej strony nie zajmowała znaczącą część czasu. Po prostu tworzyliśmy strony WWW w oparciu o proste i podstawowe technologie – zwykły HTML w wersji 4 oraz CSS1 lub ewentualnie CSSS2.

Chcąc poszerzać swoje horyzonty postanowiliśmy rozszerzyć nasze umiejętności a także wiedzę. We własnym zakresie dowiadywaliśmy się, że koszt strony internetowej może zależeć głównie od tego z czego ona się składa. Jeśli strona WWW będzie oparta o system logowania, dodatkowe funkcje a także nowoczesny layout może wzbudzać podziw u odwiedzających a także może zwiększać koszt strony internetowej. W grupie natrafiliśmy na osoby, które podzielają nasze zainteresowania. Interesują się w dużym stopniu popularnie mówiąc ,,webmasterką’’ to oni z własnej woli polecili nam zainteresowanie się technologią PHP a także Frameworkami. Słuchając ich rad a także doświadczeń życiowych związanych z tworzeniem stron internetowych doszliśmy do wniosku aby być zawsze na bieżąco z nowymi technologiami do tworzenia stron WWW. Nie możemy stać w miejscu, trzeba podążać za nowymi możliwości. Dynamiczne tworzenie stron internetowych przy pomocy języków skryptowych Java Script a także nowej technologii HTML 5 spowoduję iż w końcowym rozrachunku w momencie sprzedaży naszego całego projektu koszt strony internetowej będzie wyższy aniżeli w przypadku podstawowej strony www opartej tylko na CSS a także HTML 4.

Studia informatyczne będą świetnym momentem do tego aby rozwinąć się pod względem swojej przyszłej kariery. Fascynacja w tworzeniu stron internetowych nie pozwala nam na pewno przespać nocy. Często dochodzi do takiej sytuacji, że poświęcamy jedną całą noc – spóźniając się na zajęcia poranne tylko dlatego iż naprawdę wciągnęliśmy się a także złapaliśmy mocnego bakcyla związanego z tworzeniem stron internetowych. Już w czasie studiów udało nam się pozyskać jakiegoś klienta – studenta, który na wczoraj miał oddać ważny projekt strony WWW. Do końca jeszcze nie wiemy jaki tak naprawdę koszt strony internetowej byłbym w profesjonalnej firmie. My od znajomego na pewno nie weźmiemy długo. W tym momencie będzie nam winien tylko przysługę. W czasie studiów nie będzie to aż tak istotne. Najważniejsze będzie dla nas abyśmy rozwijali się we właściwym kierunku. Ciągłą praktyką w tworzeniu stron internetowych będziemy wzmacniać nasze umiejętności a także portfolio. Po zdobyciu tytułu Inżyniera Informatyka lub jeszcze dalej Inżyniera Magistra Informatyka wzmocni na pewno nasze CV. Będziemy mogli z dumą napisać iż w okresie studiów z dumą jak i również chęcią tworzyliśmy studencie projekty na poziomie akademickim z pomyślnym rezultatem otrzymania oceny końcowej bardzo dobry.

Posted in: webmasterstwo