Bardzo lubimy grać w video games. Już na samą myśl wolnej chwili, wolnego weekendu albo nawet czasu odpoczynku czy urlopu myślimy już tylko o tym aby zagrać w naszą najnowszą grę na konsolę. Lubimy takie formy rozrywki z prostego względu – daję to nam szansę zjednoczenia się w przypadku rozgrywek online z innymi graczami. Dzięki trybie multiplayer jesteśmy w stanie połączyć się z nawet najbardziej odległym człowiekiem na ziemi, który może być z innego kontynentu Afryki albo Azji. Jednak po pewnym czasie zauważamy u nas pewną zmianę – nie chcemy już tylko rozgrywać turniejów przez sieć albo w trybie single. Decydujemy się teraz na coś innego, slangowym językiem mówiąc praca w grach. Nie chcemy od strony gracza cieszyć się z przyjemności i możliwości jakie daje nam nasza płyta na konsolę lub peceta albo inne urządzenie obsługujące nasza wymarzoną grę. Teraz chcemy zobaczyć jak to wszystko wygląda od strony praktycznej. Praca w grach na pewno nie będzie taka jak nam się wydaję. To będzie multum czasu jakie trzeba poświęcić przede wszystkim na stworzenie czegoś co będzie się podobało milionom graczom na całym świecie, takim właśnie jak Ty – żadnych nowych plansz, nowszych postaci i co raz bardziej wypasionych postaci. Jest to jeden z procesów, który odgrywa dużą rolę w kwestii praca w grach.
Nie musimy stać z boku. Dzisiaj aby nauczyć się tworzyć programy, pisać gry mamy umożliwione zadanie. Sieć online umożliwia najlepsze materiały, których jakby podsumować i zebrać w jedną całość jest na pewno więcej aniżeli wszystkich książek dotyczących czystego programowania. Praca w grach musi opierać się na solidnych podstawach programisty. Aby dojść do tak wysokiego poziomu trzeba poświęcić na naukę ,,kodowania’’ znaczną część swojego czasu. Jednak czego się nie robi w ramach najnowszej kolekcji naszych gier. Dlaczego mielibyśmy nie pomóc w rozwoju innowacyjnych video games od największych producentów Konami lub EaSport. Wszyscy mamy takie same, równe szanse.
Praca w grach tak niektórzy gamerzy określają to w swoich tagach jeśli mają np. rozmowę kwalifikacyjną do jednego z najbardziej znanych producentów video game. Jednak czy my tylko możemy się tylko przyglądać z boku jak ktoś spełnia swoje marzenia? Możemy być również i także w jego roli – piszącego ten hasz taq praca w grach. Aby tego dokonać będziemy musieli poświęcić taką samą cześć naszego czasu jaką poświęcamy na nasze gry. Musimy przestać grać, od dzisiaj zacznijmy uczyć się jak pisać gry aby na samym końcu być w pełni usatysfakcjonowanym nie z tego, że przeszliśmy wszystkie poziomy i całą grę – tym razem z tego, że my przyczyniliśmy się do stworzenia takiej gry. Marzenia są tak blisko, nie można pozwolić im uciec.
Graj, zdobywaj i twórz jest jednym z najczęściej używanych haseł wszystkich twórców gier komputerowych. Programiści specjalizujący się w tworzeni wysoko wydajnych gier, w taki sam sposób jak Ty rozpoczynali od zera. Później jednak dzięki poświęconemu czasu mogli trafiać do najlepszych producentów video games.