Bardzo często zastanawiamy się jak to jest tak naprawdę pracować przy tworzeniu profesjonalnej gry. Na czym dokładnie cały ten proces polega? Jak wygląda dzień roboczy programisty specjalizującego się w tworzeniu video games. Dochodzą nas na pewno bardzo różne myśli, czasem się zastanawiamy czy w czasie tworzenia gier istnieje tylko jeden autor gry czy to może jest jakaś jedna drużyna. Na pewno producent, który wypuszcza na rynek znaczną liczbę gier każdego roku nie jest w stanie zatrudniać tylko jednej osoby tworzącej nowe aplikacje. Na pewno jest to ciężka praca grupowa, team składa się z kilku członków. Każdy odpowiada za swoją część kodu. Bardzo często programiści decydują się na tworzenie gier w c++. Ten język jest na pewno bardzo zaawansowany a także umożliwia pisanie każdego kodu czy to na Windowsy czy to również na linuxy. Dzięki niemu tworzenie gier w c++ będzie ułatwione. W momencie innych języków programowania nie będziemy w stanie dokonać tak wielu profesjonalnych rzeczy z tego powodu iż w danym momencie kod stanie się niestabilny lub będzie niekompatybilność sprzętowa. Tworzenie gier w c++ opiera się głównie na pisaniu programu przez kilka osób. W każdy dzień profesjonalni koderzy tworzą małe lub większe zespoły w których każdy odpowiada za swoją część kodu. Najważniejsze jest to aby był monolit w danym teamie. Tworzenie gier w c++ może być łatwe tylko dla zawodowych programistów tworzących już od wielu lat a także mających już całkiem spore doświadczenie poparte odpowiednim portfolio a także referencjami.
Czy tak naprawdę gry można tworzyć tylko w jednym języku programowania? Jest to pytanie zadawane przez wszystkich. Oczywiście brzmi, nie. Tworzenie gier w c++ dotyczy głównie projektów większych a także i mniejszych. Jeśli sprawa dotyczy się urządzeń przenośnych potrzeba wysokiej klasy programistów, którzy głównie się zajmują tworzeniem aplikacja na systemy mobilne. Tworzy się je w zupełnie innym języku. Przede wszystkim używa się tutaj technologii Android, ISO albo już Windows Phone. Tworzenie gier w c++ tylko pośrednio dotyczy aplikacji z systemem Android. Ten system mobilny jest na bazie linuxa. Jak wiadomo aplikację w c++ idą również pod Linuxa.
Zdobyliśmy już podstawy programowania. Chcemy na pewno wejść na wyższy poziom. Czy może nam się to udać. Na pewno przy odrobinie samozaparcia a także treningu i praktykowania wszystko może się powieść w bardzo dobry sposób. Najważniejsze jest aby nie tracić chęci do pracy. Jeśli jakiś kod nam nie wychodzi, dana postać nie przesuwa się w naszym małym projekcie na studia nie przesuwa w taki sposób jaki byśmy chcieli musimy dalej w to brnąć. Rozwiązujmy nasze problemy programistyczne po prostu krok po kroku.
Najważniejsze jest robić to co się lubi. Śledząc różnego rodzaju konferencje prowadzone przez programistów gier słyszymy bardzo często powtarzające się słowo proces i działanie. Te słowa powinny nas natknąć. Najpierw działajmy w projektach mniejszych, które nie będą może na miarę EA SPORT ale będą rozwijać nasze umiejętności. Później cały ten proces na pewno przekształci się w owoc naszej pracy, którym będzie nasza gra.