Tworzenie stron w technologii RWD

Co raz więcej osób decyduję się na to aby rozpoczynać przygodę z technologią Responsive Web Design we Framweworku Bootstrap. Istnieją zalety o których należy się dowiedzieć.

Tworząc stronę w technologii RWD masz szansę na to, że tak właściwie pozycjonowanie pod Google będzie bardziej przyjazne. Jak to należy rozumieć? Przede wszystkim te strony, które zostały stworzone w technologii Responsive Web Design będą posiadać jeden kod URL a także HTML. To właśnie z tego powodu Google go w bardziej skuteczny sposób zaindeksuję. Wielu twórców stron je stosuję i to właśnie może dawać większe szanse na wyższe pozycje w Google.

Strona w technologii RWD może powodować to, że tak właściwie ona się staję bardziej mobilna. Obecnie co raz więcej użytkowników decyduję się na korzystanie z Internetu na swoich urządzeniach przenośnych – laptopy, tablety, smartfony. Technologia RWD da użytkownikowi możliwość skorzystania ze strony zarówno na notebooku jak i na telefonie komórkowym – nie liczy się tutaj z pewnością rozmiar wyświetlacza.

Jednolity wygląd strony to na pewno duża zaleta z zastosowania techniki RWD. W tym przypadku wszystko będzie się prezentowało jak najbardziej w porządku i każdy użytkownik – smartfona, tableta lub notebooka uzyska dosłownie taki sam kształt wyglądu layoutu i interfejsu.

Strona RWD może dawaćdość sporą oszczędność czasu. W jaki sposób należy to zrozumieć? Przede wszystkim oznaczać ona będzie to, że pozycjonowanie nie będzie wymagać od twórcy strony aż tak dużego nakładu finansowego ze względu na taki sam adres URL a także HTML.

Decydują się na technologię RWD możesz przede wszystkim liczyć na to, że tak właściwie przyczyniasz się do tego, że uzyskasz przewagę nad swoją konkurencją. Co raz mniejsza liczba osób decyduję się na stosowanie tej techniki. Warto jednak być dwa kroki przed swoją konkurencją i umożliwiać użytkownikom korzystania ze swojej strony zarówno na smartfonie jak i na tablecie.

Zaprojektowanie strony w tej technologii nie jest aż tak skomplikowane. Nie należy zapisywać się na płatne kursy. Zamiast tego można się zdecydować na optymalne skorzystanie z zasobów Internetu. Obecnie na YouTube można odnaleźć masę tutoriali w postaci poradników, które przedstawiają użytkownikowi jak należy zbudować stronę w technologii RWD bez zbędnego wydawania swoich pieniędzy. Na stronach zagranicznych można odnaleźć bardzo duża dawkę poradników w stylu samouczek, które tak właściwie mogą przedstawić to w jaki sposób zaprojektować layout w stylu Responsive Web Design.

Jeśli ktoś zamierza sprzedać swoją stronę zrobioną w całości w technologii RWD ma szansę na to, że tak właściwie ,,skasuję” od klienta większą kwotę za swoją usługę. Warto się nad tym zastanowić czy kolejnym razem tworząc stronę www pod zamówienie nie lepszym wyborem będzie projektowanie jej w stylu Responsive Web Design. To na pewno generować będzie dość spore zyski jeśli klient będzie na daną chwilę potrzebował techniki stworzenia strony zarówno na tablet, smartfon.

Posted in: programowanie